Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Módní guru ministr Toman

10. 08. 2018 7:37:10
Jsou vedra a řadě lidí z toho už hrabe. Otázka komu všemu... Rozkaz ale zněl jasně: hoďte se do gala a poťte se, pardálové!

Lidé mají různé priority. Ex-ministru zemědělství Jurečkovi šlo na jeho úřadě zejména o alkoholismus jeho úředníků a mizení nádobí z jídelny. Ohledně obojího chodily po ministerstvu zemědělství (MZe) co půl roku varovné oběžníky, vyhrožující namátkovými kontrolami dechu a ukrývaného nádobí. Zda na ně kdy došlo, nevím. To stávající ministr Toman má vyšší ambice – chce pozvednout image ministerstva. Ruku na srdce, říci, že člověk pracuje na MZe, to není zrovna práce na „dobré adrese“. Jo, takové ministerstvo financí nebo zahraničí, to má jiný zvuk...

Nedílnou součástí tohoto procesu je i reprezentativní ouředník. Není proto divu, že je i na MZe nutno zavést tzv. dress code, tedy pravidla pro oblékání, neboť pohled na nedbale oblečeného úředníka deklasuje celý rezort. On tedy dress code zde vlastně byl i před Tomanem, jenom o něm nikdo nevěděl, a kdo jej náhodou z dlouhé chvíle na intranetu úřadu našel, ten na něj zase rychle zapomněl. Není proto divu, že když ministr Toman nastoupil do úřadu, otřásl se jako estét hnusem. Netrvalo proto dlouho, než přišel shora příkaz, že dress code se bude dodržovat a basta!

Samozřejmě není pravidel bez sankcí. V případě dress code jsou koncipovány zajímavě. Za jeho údajné porušení by měl být trestán – finančně - nadřízený dotčeného hříšníka, tedy osoba schvalující hříšníkovi prémie. Chytře vymyšleno...

Je ovšem otázkou, kdo bude nevhodně oblečené ouřady z MZe ministrovi udávat, když ministr sám na chodbách je k vidění sotvakdy a pravděpodobnost, že zavítá do kanceláře úřednického „plebsu“ je takřka nulová. Patrně zde bude muset vzniknout nějaká módní policie, např. ve stylu islámských náboženských policií, které na ulici hledají a trestají málo zahalené ženy. Ta pak hříšníka ztotožní, ovšem pokud tedy dotyčný bude mít s sebou průkazku, kterou mají zaměstnanci nosit a nenosí.

Problémem není ani tak dress code, jakože jsou v době současných nebývalých veder v rámci něj zaváděny pro muže dlouhé kalhoty a polobotky. Samozřejmě k velké „radosti“ všech zúčastněných, neboť kanceláře budovy železobetonového monstra MZe u pražské magistrály nejsou klimatizovány. Tedy ty úřednické, ministr klimatizaci pochopitelně má, a to jak v kanceláři, tak své služební limuzíně.

V době současné konjunktury, kdy se firmy předhánějí v nejrůznějších, někdy až bizardních benefitech pro zaměstnance ve snaze si je získat a udržet, jde stát opačnou cestou. Je jedno, jestli jste schopný a pracovitý či nikoliv, podstatná je opět kašírka nad tím. A ovšem poslušnost, ta musí být! Komunikace a dialog? K smíchu, jsme na úřadě. Holt tradice je tradice; kdo nejste příliš bystrý, ale umíte si uvázat kravatu („four in hand“ plně postačí) a být zticha, jste vítán.

Končit by se mělo nějak pozitivně. Takže, ne kůrovec a velká sucha, ale šaty – to je hlavní problém rezortu! Takže vlastně je s českým zemědělstvím vše v nejlepším pořádku... :-)

Autor: Jan Málek | pátek 10.8.2018 7:37 | karma článku: 14.26 | přečteno: 756x


Další články blogera

Další články z rubriky Společnost

ján sliacky

"Polský" "kečup" nebo potemníka?

... vybrali jste si? Ne? Je tedy libo: švába, moučného červa či cvrčka...? Nebo jste na steaky? Všechno je možné. A taková domácí výroba - k nezaplacení! V časech různých "klasických" značek některých márketů o to více!

16.8.2018 v 12:08 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 5 |

Valérie Špátová

Příroda si s lidstvem poradí! Vážně?

Vysychání vodních zdrojů, lokální války, migrace, to vše nás podvědomě vede k jednomu jedinému tématu: přelidnění. Začíná nás tady prostě být moc. Až příliš.

16.8.2018 v 11:13 | Karma článku: 9.82 | Přečteno: 261 | Diskuse

Karel Januška

Právnický absurdistán

V demokratickém státě občané zvolení do zákonodárného sboru stanovují nařízení a právní předpisy, podle kterých se musí všichni řídit.

16.8.2018 v 10:14 | Karma článku: 11.76 | Přečteno: 421 | Diskuse

Vladimír Kroupa

ad: Afghánistán.

Tam je veliký problém. Kdysi, po roce 2001 se intervence Američanů i nás, jako jejich spojenců, dala chápat. Bylo třeba dát po hubě al Kaidě za 11. 9., a pokud možno při té příležitosti spláchnout i Taliban. Jenže doba pokročila...

16.8.2018 v 9:36 | Karma článku: 29.50 | Přečteno: 637 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

BBC: Takový normální úchyl z Barnevernetu

Jak byste se cítili, kdybyste zjistili, že Vám byly děti násilím odebrány kvůli posudku usvědčeného dlouholetého pedofila, kterému po krátkém pobytu ve vězení jeho děti hned vrátí? Na to se ptá i britská BBC v nové dokumentu.

16.8.2018 v 8:20 | Karma článku: 30.60 | Přečteno: 1148 | Diskuse
Počet článků 1 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 750

Muž středního věku, jež se snaží brát svět s nadhledem a optimismem, ovšem ne vždy se mu to daří... asi jako každému.

Najdete na iDNES.cz